9 Şubat 2013 Cumartesi

RAYA ORGANİK

İNTERNETTE DOLAŞIRKEN DENK GELDİM BU SİTEYE ÇOK BEĞENDİM SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM 

http://www.rayaorganik.com/Default


Herkes organik beslenebilir; çok eskiden, henüz hayat kirlenmeden önce olduğu gibi...


Topraklarımızı ele geçiren kimyasallar, sularımızı kirleten atıklar, bizi her yandan kuşatan hormonlu ve GDO’lu besinler olmasın hayatımızda. Raya, hepimiz için bunların olmadığı bir yaşam hayal ediyor. Türkiye’nin organik sertifikalı bahçelerinde yetiştirilen ve sağlıklı koşullarda üretilen sebzelere, meyvelere, türlü çeşit otlara, eriştelere, ballara, zeytinlere, makarnalara neden herkes ulaşamasın? Raya, üretildikleri uzak ve küçük bahçelerde bütün bu ‘iyi’ ürünleri bulup onları hepimiz için kolayca ulaşılabilir kılmayı hayal ediyor. İyi, temiz ve sağlıklı beslenmek, mutfağımızı bozulmuş, körleşmiş ve kısırlaşmış tohumların tehlikelerinden korumak neden mümkün olmasın? Raya, organik sertifikalı bahçelerde ‘iyi’ insanların ürettiği ne varsa hepimizle buluşturabilmeyi hayal ediyor. Raya’nın hayali; hayata, kendisine ve başkalarına değer veren üreticilerin bütün mahsulünü, bütün bunlara değer veren ve bu değeri hak ettiğini düşünen tüketiciler ile bir araya getirebilmek. Raya’nın hayali, her geçen gün daha fazla kişinin organik tarıma yönelmesine, her geçen gün daha fazla kişinin mutfağında organik evrimi başlatmasına ilham vermek ve bu sayede dünyanın kirlenme hızının her geçen gün daha fazla yavaşlamasına neden olmak. Raya, hayalinin gerçekleşebilmesi için durmadan arayacak; en uzak yerlere, saklı kalmış bahçelere, yolsuz izsiz köylere gidecek, destek olacak, cesaret verecek…
 
Organik Besinlerin ‘iyiliği’
Organik sebze, meyve, baharat ve kuruyemişler, kentsel atıklarla, ağır metallerle, sanayi kirliliği ile temas etmemiş ‘iyi’ topraklarda yetiştiriliyor. Sanılanın aksine, kimyasal zehirler, onların yetiştirildiği topraklara hiç ulaşamadı.
Ülkemizin adını bile bilmediğimiz, yolundan hiç geçmediğimiz köylerinde, iyi kalpli insanlar tarlalarının tertemiz ürünlerini, doğayı da toprağı da tohumu da insanı da zehirlemeyecek doğallıkta yetiştiriyor.
Organik ürünlerin hepsi, genetiği ile oynanmamış, kısırlaştırılmamış tohumlardan elde ediliyor. Ülkemizdeki organik tarım uygulamaları tarafsız kurumlarca denetlenirken, organik üretim yapan çiftçiler de hepimizin ve gelecek nesillerin ‘iyi’ gıdalarla beslenebilmeleri için büyük bir özveri ile çalışıyorlar.
Bu bir anlayış, tercih ve ‘iyi olma’ hali. Topraklarımız, tohumlarımız çok kıymetli. Organik tarımın iyiliği, onları da sonsuz bir iyilikle koruyor. Organik ürünleri tüketmeyi tercih etmeniz, sizin de bu anlayışta olduğunuzun en değerli işareti.
Organik besinler, mutfağınıza da size de ‘iyi’ gelecek.

MÜTHİŞ BİR SİTE HEM GÜVENİLİR ÜRÜNLERİ HEMDE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPMA İMKANIZ VAR 

TAVUK-BROKOLİ-AVAKADO-SALÇA-YUMURTA-ADAÇAYI-BALKABAĞI-KURUYEMİŞ-BAKLİYAT-ÇAYLAR-BAHARAT-MEYVE-SEBZE
BÖYLE KURU KURU ANLATMAKLA BİTMEZ BENCE SİZDE BİR BAKIN DERİM HEM ORGANİK HEM UYGUN FİYAT https://www.rayaorganik.com/RayaninSepeti

Hiç yorum yok: